Współczesne językoznawstwo słowiańskie. Teoria i metodologia badań. Tom 2. Metody analizy i opisu jednostek leksykalnych i tekstowych
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
W połowie stycznia br. ukazały się drukiem dwa tomy monografii zbiorowej, które powstały pod redakcją naukową profesor Eleny Koriakowcewej w ramach międzynarodowego projektu „Słowiańskie słowotwórstwo porównawcze”, zainicjowanego na konferencji w Sofii w roku 2007 przez Komisję Słowotwórstwa afiliowaną przy Międzynarodowym Komitecie Slawistów (jest to organizacja UNESCO, łączy w swoim składzie 43 znanych lingwistów z 17 krajów świata). To już piąty i szósty z kolei tomy wydane pod redakcją naukową profesor Eleny Koriakowcewej, które zawierają rezultaty wieloaspektowych badań wykonanych przez 25 znanych lingwistów z 10 krajów europejskich w ramach ww. projektu międzynarodowego.
W tomie I pt. „Współczesne językoznawstwo słowiańskie: teoria i metodologia badań. Słowotwórstwo” znajdują się teksty derywatologów z Bułgarii, Białorusi, Czech, Czarnogóry, Polski, Rosji, Słowenii, Ukrainy, w tym – członków Komisji Słowotwórstwa przy Międzynarodowym Komitecie Slawistów. Ten zbiór tekstów rysuje obraz procesów, jakie zachodzą w systemach słowotwórczych współczesnych języków słowiańskich.
W tomie II pt. „Współczesne językoznawstwo słowiańskie: teoria i metodologia badań. Metody analizy i opisu jednostek leksykalnych i tekstowych” zamieszczono teksty białoruskich, polskich, rosyjskich, serbskich i słowackich lingwistów poświęcone współczesnym narzędziom i metodom badania języka na poziomie leksykalnym, jak i syntaktycznym. W sumie Czytelnikom przedstawiono swoistą syntezę teoretycznych i metodologicznych przesłanek badań empirycznych nad językiem.
Wydanie: 1 2016
Stron:142
ISBN: 978-83-64415-03-6