Współczesne językoznawstwo słowiańskie. Teoria i metodologia badań. Tom I Słowotwórstwo

okładka_książki_redakcja naukowa Elena Koriakovceva_Współczesne językoznawstwo słowiańskie. teoria i metodologia badań. Tom 1_Słowotwórstwo
  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 2,63 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 13,27 zł

2.63
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W połowie stycznia br. ukazały się drukiem dwa tomy monografii zbiorowej, które powstały pod redakcją naukową profesor Eleny Koriakowcewej w ramach międzynarodowego projektu „Słowiańskie słowotwórstwo porównawcze”, zainicjowanego na konferencji w Sofii w roku 2007 przez Komisję Słowotwórstwa afiliowaną przy Międzynarodowym Komitecie Slawistów (jest to organizacja UNESCO, łączy w swoim składzie 43 znanych lingwistów z 17 krajów świata).  To już piąty i szósty z kolei tomy wydane pod redakcją naukową profesor Eleny Koriakowcewej, które zawierają rezultaty wieloaspektowych badań wykonanych przez 25 znanych lingwistów z 10 krajów europejskich w ramach ww. projektu międzynarodowego.

W tomie I pt. „Współczesne językoznawstwo słowiańskie: teoria i metodologia badań. Słowotwórstwo” znajdują się teksty derywatologów z Bułgarii, Białorusi, Czech, Czarnogóry, Polski, Rosji, Słowenii, Ukrainy, w tym – członków Komisji Słowotwórstwa przy Międzynarodowym Komitecie Slawistów. Ten zbiór tekstów rysuje obraz procesów, jakie zachodzą w systemach słowotwórczych współczesnych języków słowiańskich.

W tomie II  pt. „Współczesne językoznawstwo słowiańskie: teoria i metodologia badań. Metody analizy i opisu jednostek leksykalnych i tekstowych”   zamieszczono  teksty białoruskich, polskich, rosyjskich, serbskich i słowackich lingwistów poświęcone współczesnym  narzędziom  i  metodom  badania  języka  na  poziomie  leksykalnym, jak i syntaktycznym. W sumie Czytelnikom przedstawiono swoistą syntezę teoretycznych i metodologicznych przesłanek badań empirycznych nad językiem.

     Wydanie: 1 2016

     Stron: 142

     ISBN: 978-83-64415-53-1

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl